MENU


PENGERUSI KAWASAN / ZON
MAJLIS BANDARAYA ISKANDAR PUTERI
15 APRIL 2020 HINGGA 30 JUN 2020

DATUK BANDAR MBIP : TUAN HAJI SALEHUDDIN BIN HAJI HASSAN
SETIAUSAHA MBIP : TUAN HAJI ABU BAKAR BIN MOHAMED SALLEH
WHIP PARTI BERSATU : ENCIK HAFIZEE ADHA BIN NORZAMRI

BIL
AHLI-AHLI MAJLIS
&
PEGAWAI PENYELARAS
KAWASAN / ZON
ALAMAT
NOMBOR TELEFON
1.

ENCIK HAFIZEE ADHA BIN NORZAMRI

Pegawai Penyelaras :
Encik Muhammad Rabbani bin Aziz
Penolong Pegawai Tadbir
Jabatan Penilaian & Pengurusan Harta
011-27781838

ZON 1 : PULAI INDAH
1. Taman Pulai Indah 1
2. Taman Pulai Indah 2
3. Penjara Reman
4. Taman Laman Indah
5. Taman Pulai Hijauan
6. Taman Pulai Damai

No. 23, Jalan Pulai Indah 8/3,
Taman Pulai Indah,
81110 Kangkar Pulai, Johor.

018-4726883
2.

PUAN HAJAH ZAINAB BTINTI OTHMAN

Pegawai Penyelaras :
Encik Muhamad Affif Haziq bin Mohd. Fuza
Penolong Pegawai Senibina
Jabatan Bangunan
010-7668474

ZON 2 : KANGKAR PULAI
1. Bandar Baru Kangkar Pulai
2. Taman Sri Pulai Perdana 2
3. Taman Desa Permai
4. Kampung Melayu Kangkar Pulai
5. Kampung Baru Kangkar Pulai
6. Bandar Pulai Jaya 1

No. 57, Jalan Pekaka 4,
Taman Perling,
81200 Johor Bahru, Johor

012-7077834
3.

ENCIK MOHD HATTA BIN KASRAH

Pegawai Penyelaras :
Encik Noor Izham bin Jamal
Penolong Jurutera
Jabatan Kejuruteraan
017-7351424

ZON 3 : PULAI UTAMA
1. Taman Pulai Utama
2. Pulai Spring Resort
3. Taman Pulai Bayu
4. Taman Pulai Flora
5. Taman Sri Pulai Perdana
No. 303, Jalan Jelawat,
Kg. Baru,
81300 Skudai, Johor.
019-7500636
4.

ENCIK MOHD HATTA BIN KASRAH

Pegawai Penyelaras :
Encik Md. Raffi bin Abdul Wahab
Penolong Akauntan
Jabatan Kewangan
019-7732234

ZON 4 : SRI PULAI
1. Taman Sri Pulai
2. Kampung Nesa
3. Taman Teratai
4. Universiti Teknologi Malaysia
5. Taman Teknologi Johor
6. Kampung Sepakat Baru
7. Bandar Pulai Jaya 2
No. 303, Jalan Jelawat,
Kg. Baru,
81300 Skudai, Johor.
019-7500636
5.

ENCIK FAKHRUL ZAFRAN BIN
ABSL KAMARUL AZMAN

Pegawai Penyelaras :
Puan Nur Farsikin binti Pangil
Penolong Pegawai Senibina
Jabatan Kejuruteraan
017-7391463

ZON 5 : TAMAN UNIVERSITI
1. Taman Universiti
2. Taman Berjaya
No. 6, Jalan Pulai 18,
Taman Pulai Utama,
81300 Skudai, Johor
012-7549922
6.

ENCIK MUHD ZULFADHLI BIN MOHD SOFIAN

Pegawai Penyelaras :
Encik Mohd. Afiq bin Mahmood
Penolong Pegawai Penilaian
Jabatan Penilaian & Peng. Harta
017-77446091

ZON 6 : MUTIARA RINI
1. Taman Mutiara Rini (Jalan Bakti, Utama, Jasa & Jaya )
2. Taman Skudai Indah 1
3. Taman Skudai Indah 2
4. Taman Skudai Ria
5. Taman Harmoni 2
6. Taman Bukit Gemilang
No. 2, Jalan Sejahtera 20,
Taman Desa Skudai,
81300 Skudai, Johor
019-7065452
7.

ENCIK MUHD ZULFADHLI BIN MOHD SOFIAN

Pegawai Penyelaras :
Puan Supiana binti Saripuddin
Penolong Pegawai Tadbir
Jabatan Pembangunan Masyarakat
017-3484608

ZON 7 : LIMA KEDAI
1. Taman Perumahan Rakyat Lima Kedai
2. Kampung Baru Lima Kedai
3. Kampung Melayu Lima Kedai
4. Taman Perindustrian Dato’ Yunus Sulaiman
5. Taman Mutiara Rini (Jalan Bestari) dan Jalan Abadi.
6. Taman Mutiara Mas
7. Taman Bestari Idaman
8. Perumahan Iskandar
9. Taman Desa Sri Menanti
10. Taman Mutiara Bestari
11. Koperasi Pekerja Jaya Berhad
No. 2, Jalan ejahtera 20,
Taman Desa Skudai,
81300 Skudai, Johor
019-7065452
8.

ENCIK HAFIZEE ADHA BIN NORZAMRI

Pegawai Penyelaras :
Encik Md Sha’ari bin Md. Salim
Penolong Akauntan
Jabatan Kewangan
017-7111560

ZON 8 : NUSA BAYU
1. Taman Nusa Bayu
2. Taman nusantara Prima
3. Taman Pulai Mutiara
4. Taman Tropika Mentari
5. Firstwide Plus Sdn. Bhd.
6. Taman Laman Setia
7. Kampung Ulu Pulai
8. Taman GP Prima
9. Taman Perindustrian Jelutong (SILC)
No. 23, Jalan Pulai Indah 8/3,
Taman Pulai Indah,
81110 Kangkar Pulai, Johor.
018-4726883
9.

ENCIK FAKHRUL ZAFRAN BIN ABSL KAMARUL AZMAN

Pegawai Penyelaras :
Encik Syed Shah Redza bin Syed Mohamed
Pen. Pegawai Sistem Maklumat
BahagianTeknologi Maklumat
012-7345564

ZON 9 : GELANG PATAH
1. Taman Nusantara
2. Bandar Gelang Patah
3. Taman Gelang Mas
4. Taman Mas
5. Taman Nusa Perintis 1
6. Taman Nusa Perintis 2
7. Taman Nusa Perintis 3
8. Kampung Melayu Gelang Patah
9. Kampung Pulai
10. Kampung Jelutong
11. Kampung Baharu
12. Kampung Bukit Tempurung
13. Kampung Jelutong Tengah
14. Kampung Melayu Baru Gelang Patah
15. Kampung Melayu Dapur Arang
16. Kampung Muhibbah
17. Kampung Baru Muafakat
18. Kampung Baru Gelang Patah
19. Kampung Melayu Wawasan
20. Taman Dato’ Syed Mohd. Idrus
21. Taman Denai Nusantara
22. Taman Industri Perintis
23. Taman Nusa Puncak
24. Taman Nusa Mas
25. Taman Perindustrian Empayar
26. Jiwa Resort Sdn. Bhd.
27. Taman Teknologi Nusajaya
28. Taman Perindustian Nusa Cemerlang
29. Taman Perindustrian Nusajaya
30. Taman Perindustrian Nusajaya 2
No. 6, Jalan Pulai 18,
Taman Pulai Utama,
81300 Skudai, Johor
012-7549922
10.

PUAN FAIRUZ BINTI MOHD YATIM

Pegawai Penyelaras :
Encik Mohd. Faris bin Mohd. Selamat
Penolong Pegawai Senibina
Jabatan Bangunan
018-3125760

ZON 10 : LEISURE FARM
1. Taman Leisure Farm
2. Kampung Simpang Arang
3. Kampung Tiram
4. Golf & Resort Forest City
5. Taman Perindustrian IBS
6. Gerbang Nusajaya

No. 95-A,
Kampung Tiram Duku, 81560 Gelang Patah

No. 23, Jalan Desa Damai Utama,
Taman Desa Damai,
81500 Pekan Nenas, Pontian.

019-7674737
11.

PUAN FAIRUZ BINTI MOHD YATIM

Pegawai Penyelaras :
Puan Nur Ammira binti Rosni
Penolong Pegawai Tadbir
Unit Koporat & Perhubungan Awam
014-2707110

ZON 11 : TANJUNG KUPANG
1. Kampung Tanjung Kupang
2. Pelabuhan Tanjung Pelepas
3. Forest City
4. Kampung Bukit Kucing
5. Kampung Ladang
6. Kampung Nelayan Tersusun ( Kampung Pendas Baru)
7. Kampung Paya Mengkuang
8. Kampung Pekajang Bengkok
9. Kampung Pekajang Lurus
10. Kampung Pok Besar
11. Kampung Pok Kecil
12. Kampung Tanjung Adang
13. Kampung Tiram Duku Kiri
14. Kompleks CIQ ( Kompleks Sultan Abu Bakar)
15. Kuarters Kerajaan CIQ
16. Pulau Merabong
17. Taman Desa Paya Mengkuang
18. Taman Perindustrian Tanjung Pelepas
19. Taman Hijauan

No. 95-A,
Kampung Tiram Duku, 81560 Gelang Patah

No. 23, Jalan Desa Damai Utama,
Taman Desa Damai,
81500 Pekan Nenas, Pontian.

019-7674737
12.

TUAN HAJI PANDAK BIN HAJI AHMAD

Pegawai Penyelaras :
Puan Kalaiselvi A/P Kumarasamy
Pen. Pegawai Kesihatan Persekitaran,
Jabatan Kesihatan Awam
019-6228015

ZON 12 : MEDINI ISKANDAR
1. Bandar Medini Iskandar
2. Kota Ilmu
3. Taman Laman Iskandar
4. Taman Ledang Heights 1
5. Taman Ledang Heights 2 (East Ledang)
6. Taman Linear
7. Kampung Pendas Laut
8. Sunway Iskandar
No. 26, Jalan Jasa 7,
Taman Mutiara Rini,
81300 Skudai, Johor
019-7320707
13.

TUAN HAJI PANDAK BIN HAJI AHMAD

Pegawai Penyelaras :
Encik Ahmad Farid bin Amir Hamzah
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat
Bahagian Teknologi Maklumat
0127948594

ZON 13 : KOTA ISKANDAR
1. Kota Iskandar
2. Pengkalan Puteri (Puteri Harbour)
3. Taman Eko Botani
4. Laman Estuari
5. Kampung Tebing Runtuh
6. Malborough Kolej
7. Kampung Sungai Melayu
8. Integrated Sustainable Living (ISL)
No. 26, Jalan Jasa 7,
Taman Mutiara Rini,
81300 Skudai, Johor
019-7320707
14.

PUAN HAJAH ZAINAB BINTI OTHMAN

Pegawai Penyelaras :
Puan Siti Norain binti Abd. Lah
Penolong Arkitek Landskap
Jabatan Lanskap
017-7940919

ZON 14 : BUKIT HORIZON
1. Taman Bukit Horizon
2. Taman Nusa Sentral
3. Taman Nusa Idaman
4. Taman Sireh
No. 57, Jalan Pekaka 4,
Taman Perling,
81200 Johor Bahru, Johor
012-7077834
15.

TUAN HAJI PANDAK BIN HAJI AHMAD

Pegawai Penyelaras :
Encik Muhammad Zul Asyraf bin Ismail
Penolong Pegawai Tadbir
Jabatan Kejuruteraan
013-7536816

ZON 15 : IMPIAN EMAS
1. Taman Impian Emas
2. Taman Perindustrian Pulai
3. Taman Jaya
4. Kampung Laut
5. Kampung Sepakat Baru
6. Kampung Maju Jaya
7. Taman Bukit Amber
No. 26, Jalan Jasa 7, Taman Mutiara Rini, 81300 Skudai, Johor
019-7320707
16.

YBHG. DATO’ RADIN SERI KARTINI BINTI ABDULLAH

Pegawai Penyelaras : Puan Nur Ismahani binti Maisarah
Penolong Pegawai Undang-Undang,
Unit Undang-Undang
018-904897

ZON 16 : SRI SKUDAI
1. Taman Sri Skudai
2. Taman Harmoni 1
3. Taman Desa Skudai
4. Taman Sri Putri
No. 31, Jalan Dahlia 14,
Taman Dahlia (Dewan Jaya) Tampoi,
81200 Johor Bahru, Johor
019-2667002
17.

YBHG. DATO’ RADIN SERI KARTINI BINTI ABDULLAH

Pegawai Penyelaras :
Puan Nurshahida Hanim binti Mohd Yusof Penolong Pegawai Senibina
Jabatan Bangunan
017-7619298

ZON 17 : SKUDAI
1. Taman Skudai
2. Taman Bukit Skudai
3. Kampung Melayu Batu 10
4. Kampung Baru Skudai
5. Taman Muhibbah (Kg. Poh Cher Leng)
6. Taman Skudai Baru 1
7. Taman Nesa
No. 31, Jalan Dahlia 14,
Taman Dahlia (Dewan Jaya) Tampoi,
81200 Johor Bahru, Johor
019-2667002
18.

ENCIK RAHIM BIN AHMAD

Pegawai Penyelaras : Cik Nur Afiqah binti Sabri
Penolong Pegawai Perancang
Jabatan Perancangan Pembangunan
017-7645622

ZON 18 : SKUDAI BARU
1. Taman Skudai Baru
2. Taman Seri Orkid
3. Taman Melawati
4. Taman Mutiara Utama
No 2, Jalan Dato’ Setia
Off Jalan Abdul Rahman Andak,
80100 Johor Bahru
019-7779714
19.

ENCIK RAHIM BIN AHMAD

Pegawai Penyelaras :
Encik Mohd. Izzuddin bin Hassan
Penolong Jurutera
Jabatan Kejuruteraan
013-6262503

ZON 19 : SELESA JAYA
1. Bandara Selesa Jaya
2. Taman Jaya Mas
3. Taman Damai Jaya
4. Taman Timor
5. Taman Nusa Jaya Mas
6. Taman Industri Jaya
7. Taman Danau
8. Taman Desa Jaya Bakti

No 2, Jalan Dato’ Setia
Off Jalan Abdul Rahman Andak,
80100 Johor Bahru
019-7779714
20.

YBHG. DATO’ RADIN SERI KARTINI BINTI ABDULLAH

Pegawai Penyelaras :
Encik Mohamad Zul Feka bin Kamri
Penolong Pegawai Perancang
Jabatan Perancangan Pembangunan
017-7357610

ZON 20 : TUN AMINAH
1. Taman Ungku Tun Aminah
2. Kampung Batu 8 ½
3. Taman Sutera Utama (Jalan Tanung, Jalan Cengal, Jalan Kekwa & Jalan Pulai )
No. 31, Jalan Dahlia 14,
Taman Dahlia (Dewan Jaya) Tampoi,
81200 Johor Bahru, Johor
019-2667002
21.

ENCIK RAHIM BIN AHMAD

Pegawai Penyelaras :
Puan Sarah Filzah binti Suhaimi
Penolong Pegawai Senibina
Jabatan Bangunan
013-7137016

ZON 21 : NUSA BESTARI
1. Taman Nusa Bestari 2
2. Taman Bukit Indah (Zon 1 hingga 6 )
3. Taman Kesihatan Afiat
No 2, Jalan Dato’ Setia
Off Jalan Abdul Rahman Andak,
80100 Johor Bahru
019-7779714
22.

YBHG. DATO’ HAJI ABDUL RASHID BIN KASMAN

Pegawai Penyelaras :
Encik Mohamad Shafiq Affendy bin A. Latif
Penolong Pegawai Kesihatan Persekitaran
Bahagian Pelesenan
013-3434544

ZON 22 : BUKIT INDAH
1. Taman Bukit Indah ( Zon 7 hingga 19)
2. Taman Bukit Indah 2
3. Taman Nusa Indah
No.9, Jalan Aliff Harmoni 3/4,
Taman Damansara Aliff,
81200, Johor Bahru Johor
017-7777718
23.

YBHG. DATO’ HAJI ABDUL RASHID BIN KASMAN

Pegawai Penyelaras :
Encik Mohammed Shahrul Nazreen bin Kudus
Penolong Jurutera
Jabatan Bangunan
018-9014267

ZON 23 : SUTERA UTAMA
1. Taman Sutera Utama ( Jalan Dahlia)
2. Bandar Uda Utama (Fasa 1-7)
3. Taman Danga Sutera
4. Taman Nusa Bestari 1 ( Zon 4)
5. Taman Nusa Bestari Jaya
6. Taman Perindustrian JB Perdana
7. Taman Perling ( Jalan Camar 3 – 15 )
8. Perumahan Rakyat Sungai Melana
9. Taman Tan Sri Yaacob
No.9, Jalan Aliff Harmoni 3/4,
Taman Damansara Aliff,
81200, Johor Bahru Johor
017-7777718
24.

YBHG. DATO’ HAJI ABDUL RASHID BIN KASMAN

Pegawai Penyelaras :
Puan Natasha binti Lope Abdul Rashid
Pen. Pegawai Perancang Bandar
Jabatan Perancangan Pembangunan
017-7645622

ZON 24 : PERLING
1. Taman Perling ( Jln. Pucong, Belibis, Panglin, Simbang, Layang & Pekaka)
2. Bandar Uda Utama (Fasa 8,9 & 10)
3. Taman Nusa Bestari 1 ( Zon 1 – 3 )
4. Taman Sutera
5. Taman Permata
6. Taman baiduri
7. Taman Nusa Duta
8. Kampung Sungai Perling
9. Kampung Sungai Perling Baru
10. Kampung Telok Serdang
11.Kampung Telok Serdang Pinggir
12. Kampung Tuah Jaya
No.9, Jalan Aliff Harmoni 3/4,
Taman Damansara Aliff,
81200, Johor Bahru Johor
017-7777718